18 Haz 2022 11:35 Son Güncelleme: 04 Ağu 2022 14:18

Gümrük Muhafaza ekiplerince oto yedek parça kaçakçılarına göz açtırmıyor

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Artvin, Trabzon, Gaziantep ve Mardin'de düzenlenen operasyonlarda parçalanmak üzere yurda sokulup şase ve plaka bilgileri değiştirilen 16 milyon 400 bin lira değerinde 25 tır çekicisi, 10 tır dorsesi ile parçalanan araçlara ait 639 yedek parça ele geçirildi. (Kaynak: AA)

Gümrük Muhafaza ekiplerince oto yedek parça kaçakçılarına göz açtırmıyor - Resim : 1

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Operasyon Dairesi koordinasyonunda Sarp, Trabzon, Gaziantep ve Malatya gümrük muhafaza kaçakçılık ve istihbarat müdürlükleri ekiplerince yapılan istihbarat çalışmaları sonucu, yurt dışından Türkiye`ye ticari amaçla girişi yapılan tır araçlarının parçalanarak yedek parça olarak satılacağı veya şase ve plaka bilgilerinin değiştirilerek yurt içinde kullanılacağı bilgisi edinildi.

111
Gümrük Muhafaza ekiplerince oto yedek parça kaçakçılarına göz açtırmıyor - Resim : 2

Soruşturmayı daha da derinleştiren ekipler, özellikle Sarp ve Kapıkule gümrük kapılarını kullanarak yurda giriş yapan 25 tır çekiciyi ve 10 dorseyi yakın takibe aldı.

211
Gümrük Muhafaza ekiplerince oto yedek parça kaçakçılarına göz açtırmıyor - Resim : 3

Gümrük Muhafaza ekiplerince bütün bilgi ve belgeler derlenerek savcılık talimatıyla operasyon için başlatıldı.

311
Gümrük Muhafaza ekiplerince oto yedek parça kaçakçılarına göz açtırmıyor - Resim : 4

Trabzon`da tır çekicisi parçalanırken suç üstü yapıldı

İlk operasyon Artvin Sarp Gümrük Kapısı`nda başlatıldı. Ardından Trabzon`da bulunan bir lojistik firmasına ait işyerinde operasyon gerçekleştirildi.

411