Göz altı torbasına neden olan yiyecekler

Göz altı torbaları baş belası haline gelmeye başladıysa ve bu durumun genetik faktörlerin dışında tükettiğiniz besinlerden kaynaklandığını söyleseydik ne derdiniz? Her gece güzel bir uyku uyumanıza rağmen göz altı torbalarından kurtulamıyorsanız tükettiğiniz besinleri gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Göz altı torbasına neden olan yiyecekler - Sayfa 1

Sabah uyandığınızda göz altı torbalarınız canınızı sıkıyorsa kozmetik ürünlere gelmeden önce sorunu içerden çözmenizde fayda var. Tükettiğiniz yiyecekleri tekrar gözden geçirerek göz altı torbalarının oluşmasına engel olabilirsiniz.

17
Göz altı torbasına neden olan yiyecekler - Sayfa 2

Konserve gıdalar

Konserve gıdalar şiş gözlere sebep olabileceği gibi başka sağlık sorunlarına da yol açabilir. Bu yüzden konserve gıdaları yemeden ya da pişirmeden önce gıdaları iyice yıkamanız önerilir.

27
Göz altı torbasına neden olan yiyecekler - Sayfa 3

Domates

Domates de şişkinliğe sebep olan solanin isimli bir maddeyi içeren patlıcangil ailesine aittir. Eğer düzenli olarak gözlerinizin ve göz altlarınızın şiştiğini fark ediyorsanız domates yememeyi deneyin.

37
Göz altı torbasına neden olan yiyecekler - Sayfa 4

Buğday, arpa ve çavdar

Eğer buğdaya, arpaya veya çavdara alerjiniz ya da gluten duyarlılığınız varsa bu besinleri içeren herhangi bir şey yemek şişkinliğe sebep olacaktır. Bunun gibi durumlarda en doğrusu buğday bazlı yiyeceklere veda edip başka alternatifler bulmaktır.

47