Geçen Kurban Bayramı'nda Rize'den denize atlayan ferdinand.

Geçen Kurban Bayramı'nda sahibinden kaçıp Rize'den denize atlayan ve Trabzon sahilinden kurtarılan boğa Ferdinand bu yıl huzurlu bir bayram geçiriyor

Geçen Kurban Bayramı'nda Rize'den denize atlayan ferdinand. - Sayfa 1

Geçen sene kesilmekten denize atlayarak kurtarıldıktan sonra AHBAP Platformu tarafından satın alınarak İzmir'in Kemalpaşa ilçesindeki Kurtarılmış Çiftlik Hayvanları Barınağı'na yerleştirilen boğa Ferdinand, bir yıldır burada yaşam sürüyor.

19
Geçen Kurban Bayramı'nda Rize'den denize atlayan ferdinand. - Sayfa 2

Geçen sene Kurban Bayramı öncesinde Rize'nin İyidere ilçesindeki kurban pazarından kaçan, bayramın dördüncü günü ise yüzerek geldiği Trabzon'un Sürmene ilçesi sahilinde bulunan boğa, sanatçı Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP Platformu tarafından satın alınarak, 29 Ağustos tarihinde İzmir'in Kemalpaşa ilçesindeki Çiftlik Hayvanları Barınağı'na getirildi.

29
Geçen Kurban Bayramı'nda Rize'den denize atlayan ferdinand. - Sayfa 3

'Ferdinand' adı verilen boğa bir yıldır barınakta yaşam sürüyor. Geldiğinde 350 kilo olan Ferdinand, şimdi çiftlik sahibi Sibel Çakır ve ekibi sayesinde 500 kiloya ulaştı.

39
Geçen Kurban Bayramı'nda Rize'den denize atlayan ferdinand. - Sayfa 4

2 ay önce barınaktaki 'Yıldız' isimli inekten 'Ferdi' adında bir buzağısı olan Ferdinand'ın, sağlığının yerinde olduğu belirtildi.

49