Frigya, turizm sezonuna gün sayıyor

Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde, İhsaniye ilçesinde uzantılarının bulunduğu tarihi Frig Vadisi'ne yapılan yatırımlarla "Emre Gölü ve Frig Medeniyet Bahçesi" ile "Ayazini Turizm Köyü" destinasyonları, sıcak hava balonu ve yeni konseptiyle Haziran ayında turizme açılması bekleniyor.

Frigya, turizm sezonuna gün sayıyor - Sayfa 1

Eskişehir, Kütahya, Ankara ile Afyonkarahisar`da geniş bir coğrafyada yer alan, 3 bin yıllık yerleşim yeri Frigya, 2015 yılından buyana UNESCO tarafından Dünya Kültürel Mirası Geçici Listesi`nde yer alıyor.

115
Frigya, turizm sezonuna gün sayıyor - Sayfa 2

Doğal açık hava müzesi görünümündeki tarihi Frig Vadisi, çok sayıda oyma kaya mezarları, anıt abideler, mağaralar ve peri bacalarıyla göz dolduruyor.

215
Frigya, turizm sezonuna gün sayıyor - Sayfa 3

Frigya`nın önemli bir bölümü kapsayan İhsaniye ilçesi, son dönemde Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Afyonkarahisar Valiliğince yapılan proje bazlı yatırımlarla yeni turizm destinasyonu oldu.

315
Frigya, turizm sezonuna gün sayıyor - Sayfa 4

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı ve İhsaniye Kaymakam Vekili Mehmet Boztepe, ilçede turizm odaklı çalışmalarda önemli mesafe alındığını söyledi.

415