Fransa'dan puan alan Türkiye, İzlanda'nın sinirlerini bozdu

Türkiye'nin Fransa'yla 1-1 berabere kalarak grupta büyük avantaj yakaladığı gece, İzlanda da Andorra'yla oynamış ve maçı 2-0 kazanmıştı. İzlandalı oyuncu Sigurdsson, Türkiye'nin Fransa'dan aldığı 1 puanı sürpriz olarak değerlendirdi ve kendilerini üzdüklerini itiraf etti

Fransa'dan puan alan Türkiye, İzlanda'nın sinirlerini bozdu - Sayfa 1

Favoriden 2 maçta 4 puan

Cenk Tosun'un Everton'dan takım arkadaşı olan İzlandalı forvet Gylfi Sigurdsson, Türkiye'nin Fransa karşısında aldığı 1 puanın kendileri için sinir bozucu ve üzücü olduğunu itiraf etti.

Grubun favorisi Fransa gruptaki her maçına mutlak favori olarak çıkıyor fakat A Milliler'imiz Fransa'dan 2 maçta 4 puan almayı başardı.

16
Fransa'dan puan alan Türkiye, İzlanda'nın sinirlerini bozdu - Sayfa 2

"Alt üst olduk"

Sigurdsson, Fransa'nın kazanacağını beklediklerini söyleyerek, "Andorra'yı yendik ama Fransa'dan gelen haber bize çok acı verdi.

Türkiye'nin Paris'te aldığı puan hayallerimize darbe vurdu. Fransa'nın sahasında kazanacağını düşünüyorduk ama bu skor bizi çok üzdü. Maçtan sonra sinirlerimiz alt üst oldu. Kimse bunu beklemiyordu" itirafında bulundu.

26
Fransa'dan puan alan Türkiye, İzlanda'nın sinirlerini bozdu - Sayfa 3

14 Kasım bekleniyor

Türkiye ise gruptaki tek yenilgisini deplasmanda İzlanda'ya karşı 2-1'lik skorla almıştı. Birbirleriyle yıllardır oynamaya alışmış iki milli takım, grubun kaderini belirleyecek bir maç daha oynayacak.

Türkiye ve İzlanda 14 Kasım'da Türk Telekom Stadyumu'nda kozlarını paylaşacak.

36
Fransa'dan puan alan Türkiye, İzlanda'nın sinirlerini bozdu - Sayfa 4

Garantileyebiliriz

Gruptaki son 2 maçtan biri olacak olan karşılaşmaya Türkiye 19 puanla lider, İzlanda ise 15 puanla ikinci olarak çıkacak. Fransa ise Türkiye'yle aynı puanda ve ikili averaj farkıyla ikinci sırada bulunuyor.

Türkiye'nin alacağı bir beraberlik bile gruptan çıkmayı garantilemek anlamına gelecek.

Türkiye grubun son maçında Andorra'yla, İzlanda ise Moldova'yla oynayacak.

46