Film gibi olay! Koronadan ölen babalarının yakılacağını öğrenince morgdan kaçırdılar

Arjantin'de 69 yaşındaki adam hastaneye kaldırıldıktan kısa bir süre sonra öldü. Ölüm nedeni koronavirüs olarak açıklanan adam, yakılmak üzere morga kaldırıldı. Yakınları yakılacak olan yaşlı adamın cenazesini morgdan kaçırdı.

Film gibi olay! Koronadan ölen babalarının yakılacağını öğrenince morgdan kaçırdılar - Sayfa 1

Arjantin'in Tartagal şehrinde yaşayan 69 yaşındaki Ramon Juarez isimli adam, ailesi tarafından hastaneye kaldırıldı. Hastanede hayatını kaybeden adamın ölümüne Kovid-19'un yol açtığı ortaya çıkınca cesedi yakılmak için hastane morguna kaldırıldı.

16
Film gibi olay! Koronadan ölen babalarının yakılacağını öğrenince morgdan kaçırdılar - Sayfa 2

Cesedin yakılacağını duyan 20 kişilik bir guruptan oluşan akrabaları, hastane morgunu basıp adamın cesedini kaçırdı.

26
Film gibi olay! Koronadan ölen babalarının yakılacağını öğrenince morgdan kaçırdılar - Sayfa 3

Haklarında soruşturma açılan aile üyeleri, Ramon'nun virüsten değil kalp krizi geçirerek öldüğünü, bu nedenle yakılmak yerine normal bir şekilde gömülmesi gerektiğini düşündükleri için cesedi hastaneden kaçırdıklarını söyledi. Olaydan sonra hastane müdürü, savcılığın soruşturma başlattığını söyledi.

36
Film gibi olay! Koronadan ölen babalarının yakılacağını öğrenince morgdan kaçırdılar - Sayfa 4

Hayatını kaybeden Ramon'nun kızı yerel bir televizyona yaptığı açıklamada şunları söyledi: Babamız hastanenin iddia ettiği virüsten ölmedi. Hastaneye göre zaten her şey virüs. Doktorlar, bize babamızın virüsten öldüğünü bu nedenle cenazesini kendilerine veremeyeceklerini, cenazenin yakılacağını söylediler."

46