24 °c

Ender Saraç şaşırttı! Tatlıyı sakın böyle yemeyin!

Ender Saraç şaşırttı! Tatlıyı sakın böyle yemeyin!

Geçtiğimiz günlerde Bağcılar Belediyesi’nin Bağcılar Belediyesi'nin Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik Alanı'nda düzenlediği Ramazan etkinliği programına konuk olan Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç, Ramazana ayına dair önemli tavsiyelerde bulundu. Saraç’ın iftarda ve sahurda tüketilmesi gereken yiyecekler hakkında bilgi verdiği açıklamaları sizler için derledik, göz atmadan geçmeyin.

15
Ender Saraç şaşırttı! Tatlıyı sakın böyle yemeyin!

‘’Oruç tutmak kanserli hücreleri temizliyor’’

Katıldığı etkinlikte oruç tutmanın öneminden bahseden Dr.Ender Saraç sözlerini şu şekilde sürdürdü: ‘’ Yaklaşık 16 saat aç kalan bir beden de vücut kanserli hücreleri temizliyor. Bizim tuttuğumuz oruç da bu kadar.16 saat aç kalırsak bağırsaklardaki beyaz kan kanserli hücreleri yiyor ve öldürüyor. Aynı zamanda hasarlı ve hasta hücreleri de temizliyor onları da parçalıyor. Yani oruç şu an kanser tedavisinde bilimsel olarak kullanılıyor. Yani bilinçli tutulan oruçta vücut, kanserli ve hasarlı hücreleri temizliyor.”

25
Ender Saraç şaşırttı! Tatlıyı sakın böyle yemeyin!

‘’Hurma, en temel ihtiyacı karşılıyor’’

Konuşmalarına hurma ile ilgili bilgiler ile devam eden Saraç,’’ Bir iri veya 3 küçük hurmayla orucunuzu açın. Çünkü hurmanın içinde çok kıymetli doğal şeker ve mineraller var. Aç olan bir fizyolojinin en acil ihtiyacı olan temel gıdayı hurma sağlıyor. Bitkiler aleminde hayvanlar alemine en yakın olan gıdadır. Dolayısıyla çok besleyici. İçinde magnezyum var bağırsakları çalıştırıyor kaslara iyi geliyor; kalsiyum var kemikleri güçlendiriyor” şeklinde konuştu.

35
Ender Saraç şaşırttı! Tatlıyı sakın böyle yemeyin!

‘’Tok karnına tatlı yemek intihar’’

Konuşmasında Ramazan ayında yenilen tatlılardan ve beyaz ekmek tüketiminden de bahseden Dr.Ender Saraç, vatandaşlara şu uyarılarda bulundu:

45

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.