Elazığ'da 6,8'lik deprem (Bölgeden son fotoğraflar)

Merkez Üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından başlatılan kurtarma çalışmaları devam ediyor. Şu ana kadar enkaz altından 44 kişi kurtarıldı. Elazığ'daki depremde sağlık personelinin telefonla görüştüğü "Azize" isimli kadın da enkaz altından 17 saat sonra kurtarıldı. 20. saatte bir kişi daha enkazdan kurtarıldı. Çalışmalar enkaz altından gelebilecek seslerin duyulabilmesi için çok sessiz ve hassasiyetle sürdürülüyor.

Elazığ'da 6,8'lik deprem (Bölgeden son fotoğraflar) - Sayfa 1

Elazığ'da dün saat 20.55'te merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

141
Elazığ'da 6,8'lik deprem (Bölgeden son fotoğraflar) - Sayfa 2

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) depremin ardından harekete geçti, Türkiye'nin birçok bölgesinden çok sayıda kurtarma ekibi sevk edildi.

241
Elazığ'da 6,8'lik deprem (Bölgeden son fotoğraflar) - Sayfa 3

AFAD öncülüğünde yürütülen kurtarma çalışmalarında şu ana kadar 44 kişi enkaz altından kurtarıldı. Elazığ 18, Malatya'da ise 4 vatandaş hayatını kaybetti.

341
Elazığ'da 6,8'lik deprem (Bölgeden son fotoğraflar) - Sayfa 4

Ekipler kurtarma çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar enkaz altından gelebilecek seslerin duyulabilmesi için sessiz bir şekilde yürütülüyor. Enkaz altında olduğu değerlendirilen vatandaşların yakınları da endişeli bekleyişini sürdürüyor.

441