Elazığ'da 600 dönüme arpa eken başkan, hasada başladı

Elazığ'da 600 dönüme arpa eken başkan, hasada başladı. ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyası kapsamında 'Ekilmedik bir karış yer bırakmayacağız' ilkesinden yola çıkan Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, 600 dönüm alana arpa ekti. Hasadı da yapan Başkan Uslu, tarladan çıkacak samanı ise hayvancılıkla uğraşanlara ücretsiz olarak vereceklerini aktardı.

Elazığ'da 600 dönüme arpa eken başkan, hasada başladı - Sayfa 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında 'ekilmedik bir karış yer bırakmayacağız' ilkesinden yola çıkan Elazığ'ın Ağın ilçesi Belediye Başkanı Ali Uslu, 600 dönüm alana ektikleri arpanın hasadına başladı. Başkan Uslu, çıkan samanı da hayvancılığı destekleme adına ücretsiz dağıtma kararı aldı.

116
Elazığ'da 600 dönüme arpa eken başkan, hasada başladı - Sayfa 2

Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, hem ülke ekonomisine katkıda bulunmak hem de belediye bütçesine gelir elde etmek için kuruma ait olan arazinin 600 dönümüne arpa ekti. Harman zamanının gelmesiyle birlikte belediye personeli ve Başkan Uslu hasada başladı.

216
Elazığ'da 600 dönüme arpa eken başkan, hasada başladı - Sayfa 3

Ekim zamanında traktörle tarları süren Uslu, harman zamanında da biçerdövere binerek hasada yardım etti. 150 bin liraya yakın belediyeye gelir beklenen hasat sonrasında elde edilecek samanında hayvancılığı destekleme adına ücretsiz dağıtılmasının planlandığı belirtildi.

316
Elazığ'da 600 dönüme arpa eken başkan, hasada başladı - Sayfa 4

Ağın Belediyesi’nin arazisinin mevcut olduğunu belirten Belediye Başkanı Ali Uslu, “Biz hemşerilerimize belediye olarak kendi tarlalarımızı kendimiz ekeceğiz diye bir söz vermiştik. Bu arazinin yaklaşık 2 bin 500 dönümü kıraç ama tarıma elverişli arpa, buğday ve tüylü nohudunun yetişeceği topraklar.

416