Duyanlar şaşkın! Bu festivalde evli kadınlar ikinci eşlerini seçiyor

Dünya üzerinde farklı coğrafyalarda ve farklı kültürlerde yaşayan birçok kabile bulunuyor. Kimileri gelenek ve göreneklerini dünyaya açarken kimisi ise topraklarına ayak bastırmıyor ve tamamen izole şekilde yaşıyor. Bizim aktaracağımız ilginç kabilenin ismi ise Wodaabe kabilesi. Bu kabileyi tuhaf kılan şey, her yıl düzenledikleri Gerewol festivali ve bu festivalde kadınların ikinci eşlerini seçmeleri. Hadi gelin bu sıra dışı gelenekleri olan kabileyi birlikte inceleyelim.

Duyanlar şaşkın! Bu festivalde evli kadınlar ikinci eşlerini seçiyor - Sayfa 1

Afrika'nın göçebe kabilesi Wodaabeler, yüz boyaları ve her daim yanlarında taşıdıkları aynalarla tanınıyorlar. Sahel çölünde yaşayan bu kabile güzelliklerine olan düşkünlükleri sebebiyle de dünyanın en kibirli kabilesi olarak biliniyor.

112
Duyanlar şaşkın! Bu festivalde evli kadınlar ikinci eşlerini seçiyor - Sayfa 2

Bu kabilede ilk iki çocuk büyükanne ve büyükbaba tarafından yetiştiriliyor ve ebeveynler doğrudan kendi çocuklarıyla iletişim kuramıyorlar.

212
Duyanlar şaşkın! Bu festivalde evli kadınlar ikinci eşlerini seçiyor - Sayfa 3

Eşler ise gündüz birbirlerinin elini tutamıyor ve yolda karşılaştıklarında konuşamıyorlar. Bu kabilenin en bilinen özelliği, yağmur sezonunun bitimine denk gelen Eylül ayında yaptıkları Gerewol festivali.

312
Duyanlar şaşkın! Bu festivalde evli kadınlar ikinci eşlerini seçiyor - Sayfa 4

Festival, aslında bir güzellik yarışması. Kabilenin erkekleri en güzel kıyafetlerini giyip makyajlarını yapıyor ve kadınlardan oluşan jüri karşısında kendilerini beğendirmeye çalışıyorlar.

412