Dünyanın en çok satan telefonu: Kapış kapış gitti!

Bir telefon modeli var ki, yeni modelleri çıkmasına karşın kimse eline su dökemiyor. İşte geçen yılın ve tüm zamanların en çok satan telefonları sizler için...!

Dünyanın en çok satan telefonu: Kapış kapış gitti! - Sayfa 1

2019 yılının en çok satan telefonu hangisi? Bugüne dek dünyanın en çok satan telefonun hangi markanın hangi model telefonu olduğunu biliyor musunuz? İşte görünce şaşıracağınız o telefonlar...

122
Dünyanın en çok satan telefonu: Kapış kapış gitti! - Sayfa 2

2019 yılının en çok satan telefonu, yüzde 3'lük pazar payıyla Apple'ın iPhone XR model telefonu oldu. iPhone XR'ı ise yüzde 2.6 pazar payıyla Samsung'un Galaxy A10 model telefonu takip ediyor. Üçüncü telefon markası yine Samsung... Galaxy A50, yüzde 1.9 pazar payına sahip. Gelelim gelmiş geçmiş dünyanın en çok satan telefonlarına...

222
Dünyanın en çok satan telefonu: Kapış kapış gitti! - Sayfa 3

Nokia 2650:

2004 yılının Ekim ayında karşımıza ilk kez çıkan bu telefon, düşük fiyatı ve o günün şartlarında sunduğu özelliklerle adından sıkça söz ettirmişti. 128x128 piksel ekran çözünürlüğü, alarm için LED ışık, MMS gibi özellikleriyle Nokia 2650, toplamda 35 milyon sattı.

322
Dünyanın en çok satan telefonu: Kapış kapış gitti! - Sayfa 4

iPhone 3GS:

Apple'ın ilk telefonu değil; ancak Türkiye dahil pek çok ülke Apple'ın iPhone serisini 2009 yılında bu telefonla tanıdı. Kavisli tasarımı bir yana Apple'ın iOS işletim sistemi herkesi kendine hayran bıraktı. Kullanımı oldukça kolaydı. iPhone 3G modeline göre iki kat daha hızlıydı. Cihaz, toplamda 35 milyon satmayı başardı.

422