Dünyadaki en korkunç 10 yer

Korkularınızla yüzleşmeye ne dersiniz? Peki ya cesaretinizi sınamaya? Dünya üzerinde en korkunç manzaralarla karşılaşabileceğiniz bu yerler aslında kimi turistler için oldukça ilgi çekici. İşte dünyanın en korkunç 10 yeri.

Dünyadaki en korkunç 10 yer - Sayfa 1

Lome Voodoo Pazarı, Togo

Batı Afrika ülkesi Togo'da bulunan bu pazar özellikle büyücülerin rağbet ettiği bir yer. Dünya üzerindeki bu en ilginç pazarda bölgede yaşayan timsah, sürüngen, maymun, yılan gibi hayvanların kafatasları satılmakta.

110
Dünyadaki en korkunç 10 yer - Sayfa 2

Connecticut Büyücülük Müzesi

Amerika'da bulunan bu ilginç müze, geçmişten bu yana büyücülükle uğraşanların kullandıkları malzemelerin, büyülü aynaların, korkunç oyuncak bebeklerin sergilendiği bir yer. Onlarca yıl süren bir toplama sürecinin ardından oluşturulan koleksiyon Annabelle kuklasına da ev sahipliği yapıyor.

210
Dünyadaki en korkunç 10 yer - Sayfa 3

Darvaza Çukuru, Türkmenistan

Türkmenistan'da bulunan Darvaza Çukuru, cehennem tasvirlerine olan benzerliği nedeniyle Cehennem Kapısı olarak da anılıyor. Korkutucu bir görüntüye sahip olan bu çukur aslında yıllar önce yaşanan bir doğalgaz patlaması sonucu meydana gelen yangından ibaret. Yangın yarım yüzyıldır söndürülemiyor.

310
Dünyadaki en korkunç 10 yer - Sayfa 4

Oyuncak bebekler adası, Meksika

Meksika'daki bu ada ilginç bir özelliğe sahip. Julian Santana Barrera isimli Meksikalu adam, kötü ruhları uzak tutmak için tüm adayı pek de şirin olmayan görünüme sahip oyuncak bebeklerle donatmış.

410