Dünyada bayram namazı böyle kılındı!

Ramazan Bayramı namazı, yeni tip corona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye uyularak kılındı. Bazı ülkelerde sosyal mesafeye uyulmadığı görüldü.

Dünyada bayram namazı böyle kılındı! - Sayfa 1

Ramazan Bayramı'nın ilk gününde kılınan bayram namazı dolayısıyla camilere dünya genelinde akın oldu. Birçok ülkede önlemler alınırken bazılarında sosyal mesafeye uyulmadığı görüldü.

114
Dünyada bayram namazı böyle kılındı! - Sayfa 2

KKTC'de Ramazan Bayramı namazı sosyal mesafeye uygun kılındı

Cami girişlerinde cemaate dezenfektan jel verilirken, camiye gelenlerin maske taktığı ve kendi seccadelerini getirdiği görüldü. Camilerde Kıbrıslı Türklerin yanı sıra KKTC'de yaşayan çeşitli ülkelerden gelen Müslümanlar da yerini aldı.

214
Dünyada bayram namazı böyle kılındı! - Sayfa 3

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, namazı Lefkoşa'daki Hz. Ebubekir Camii'nde kıldı. Tatar, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, KKTC ve Türkiye'deki halk ile tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutladı.

314
Dünyada bayram namazı böyle kılındı! - Sayfa 4

"Daha güzel günler bizim için gelecek"

Bu bayramın önemine dikkati çeken Tatar, "Kovid-19'a karşı mücadelede KKTC ve Türkiye'de gösterilen başarı önemlidir. Halkımızın sağlığı ve esenliği için bu mücadeleyi sürdürüyoruz, tedbirlerle bu bayramı kutluyoruz. Daha güzel günler bizim için gelecek." dedi. Tatar, bu coğrafyada önemli bir mücadele içerisinde olduklarını vurgulayarak, "Kıbrıs Türk halkı, her zaman olduğu gibi, Anavatan Türkiye'nin de desteğiyle burada daha güvenli, refah ve esenlikli bir yaşam için mücadelemizi sürdürmektedir." diye konuştu.

414