Dünya bu kutudan çıkacak sonuca kilitlendi

Tahran İmam Humeyni Havalimanı'ndan Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gitmek üzere havalanan Boeing 737 tipi yolcu uçağı İran'ın Irak'taki ABD kuvvetlerine füze ateşlediği gece Tahran'dan kalkışından dakikalar sonra düştü. Reuters, İran'da düşen Ukrayna uçağının kara kutu görüntülerini paylaştı.

Dünya bu kutudan çıkacak sonuca kilitlendi - Sayfa 1

Tahran İmam Humeyni Havalimanı'ndan Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gitmek üzere havalanan Boeing 737 tipi yolcu uçağı İran'ın Irak'taki ABD kuvvetlerine füze ateşlediği gece Tahran'dan kalkışından dakikalar sonra düştü.

110
Dünya bu kutudan çıkacak sonuca kilitlendi - Sayfa 2

REUTERS KARAKUTUNUN GÖRÜNTÜLERİNİ YAYINLADI

Düşen uçağın enkazından kurtarılan iki kara kutuyu içeren sandık, İran'ın başkenti Tahran'da çekildiği düşünülen bir videodan alınan bu görüntüde gözler önüne seriliyor.

210
Dünya bu kutudan çıkacak sonuca kilitlendi - Sayfa 3

İran, kara kutu bilgilerini paylaşmayı reddetti. İranlı yetkililer her iki kara kutunun da zarar gördüğü ancak hafızalarının sağlam durumda olduğunu kaydetti.

310
Dünya bu kutudan çıkacak sonuca kilitlendi - Sayfa 4

ANMA TÖRENLERİ DÜZENLENİYOR

Uçakta bulunan 176 kişiden kurtulan olmadı. Düşen Ukrayna uçağında birçok üniversite öğrencisi de yer alıyordu. Hayatını kaybeden öğrenciler okullarında ve kaldığı yurtlarda anıldı.

410