DSİ'den boğulmalara karşı önemli uyarı! 'Çocuklarımıza sahip çıkılması gerekiyor'

TÜRKİYE genelinde son günlerde sulama kanalları ile göletlerde yaşanan boğulma olayları üzerine açıklama yapan Devlet Su İşleri (DSİ) 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker,

DSİ'den boğulmalara karşı önemli uyarı! 'Çocuklarımıza sahip çıkılması gerekiyor' - Sayfa 1

TÜRKİYE genelinde son günlerde sulama kanalları ile göletlerde yaşanan boğulma olayları üzerine açıklama yapan Devlet Su İşleri (DSİ) 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, vatandaşları uyarı levhalarının bulunduğu yerlerden suya girmemelerini belirterek, "Burada en büyük görev ailelerimize düşüyor. Çocuklarımıza sahip çıkılması gerekiyor. Böyle olumsuz durumların yaşanması bizi üzüyor" dedi.

17
DSİ'den boğulmalara karşı önemli uyarı! 'Çocuklarımıza sahip çıkılması gerekiyor' - Sayfa 2

Türkiye’de trafik kazalarından sonra en fazla ölüm olayı boğulma vakalarında görülüyor. Her yıl yaklaşık 900 kişinin boğulma sonucu hayatını kaybettiği belirtiliyor. Uzmanlar, deniz, nehir, göl, sulama kanalı veya havuza yüzmek ya da serinlemek için girenlerin çoğunun yüzme bilmediğini ifade ediyor.

27
DSİ'den boğulmalara karşı önemli uyarı! 'Çocuklarımıza sahip çıkılması gerekiyor' - Sayfa 3

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde, yanında oynadıkları Kemaliye Göleti'ne düşen 13 yaşındaki Efe Birol ile kendisini kurtarmak için suya atlayan ikizi Eren Birol'un geçen pazar günü hayatını kaybetmesinin ardından DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, açıklama yaptı.

37
DSİ'den boğulmalara karşı önemli uyarı! 'Çocuklarımıza sahip çıkılması gerekiyor' - Sayfa 4

Gölet, baraj ve sulama kanallarının çevresinde gerekli önlemlerin alındığını belirten Eker, en önemli sorumluluğun ailelere düştüğünü söyledi. Boğulma olaylarının yaşandığı bölgelerdeki uyarıların dikkate alınması gerektiğini belirten Eker, şunları söyledi:

47