Doğu Akdeniz'in kavurucu sıcağından kaçanlar soluğu yaylalarda alıyor

Adana, Mersin ve Osmaniye'deki yaylalar, bölgede yaz aylarında zaman zaman 40 dereceyi aşan sıcak havadan bunalanların adresi oluyor. Çam, ardıç, sedir ağaçları ve meyve bahçelerinin yer aldığı doğa harikası Çukurova yaylaları, her mevsim ayrı güzelliğiyle dikkati çekiyor. Yaylalarda konaklamak isteyenlere sezonluk ev kiralama imkanı sunuluyor

Doğu Akdeniz'in kavurucu sıcağından kaçanlar soluğu yaylalarda alıyor - Sayfa 1

Toros Dağları ve uzantısı Amanoslar'daki yaylalar, Doğu Akdeniz'in zaman zaman 40 dereceyi aşan sıcağı ve bunaltıcı neminden kaçan vatandaşların tercih ettiği gözde tatil mekanları arasında yer alıyor.

120
Doğu Akdeniz'in kavurucu sıcağından kaçanlar soluğu yaylalarda alıyor - Sayfa 2

Türkiye'nin en sıcak kentlerinden Adana'da, çam, ardıç, sedir ağaçları ve meyve bahçelerinin yer aldığı doğa harikası Çukurova yaylaları, her mevsim ayrı güzelliğiyle dikkati çekiyor. Toros Dağları'nın eteklerinde 1000 metreyi aşan rakımdaki Akçatekir, yazın sıcaktan kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği yaylalar arasında yer alıyor.

220
Doğu Akdeniz'in kavurucu sıcağından kaçanlar soluğu yaylalarda alıyor - Sayfa 3

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde de vatandaşların izole tatil için tercih ettiği Akçatekir Yaylası'nın kışın ortalama 1000 olan nüfusu, yazın kat kat artıyor.

320
Doğu Akdeniz'in kavurucu sıcağından kaçanlar soluğu yaylalarda alıyor - Sayfa 4

Daha çok Adana ve çevre kentlerden vatandaşların tercih ettiği yaylada, tatilciler sezonluk ev kiralayarak konaklayabiliyor. Pozantı ilçe merkezindeki oteller de müşterilerine düzenlenen organizasyonlarla yayla deneyimi yaşatıyor.

420