Dişlerinize sürün ve bekletin! Anında beyazlatıyor...

Ağız ve diş sağlığınızı korumak için birçok şeyi deneyip çözüm alamadıysanız bir de bu yöntemleri denemenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle sigara, kahve ve çayı sıklıkla tüketiyorsanız listeye bakmadan geçmeyin.

Dişlerinize sürün ve bekletin! Anında beyazlatıyor... - Sayfa 1

1. Muz kabuğu yöntemi Muz kabuğu pratik ve hızlı bir çözümdür. Muz kabuklarının diş tonunu açma özelliği vardır. Yapmanız gereken şey çok basit; muz kabuğunun iç kısmıyla dişlerinizi ovalamak. Ardından ılık tuzlu su ile gargara yaparak ağız bakımınızı sonlandırabilirsiniz.

15
Dişlerinize sürün ve bekletin! Anında beyazlatıyor... - Sayfa 2

2. Karbonat, tuz ve elma sirkesi karışımı Doğal bir macun hazırlayacağız şimdi sizlere. Bir tatlı kaşığı karbonat, bir çimdik tuz ve bir çay kaşığı elma sirkesini karıştırarak macun kıvamına getirin. Hazırladığınız macun ile dişlerinizi fırçalayın ancak fırçalarken sert darbelerden kaçının. Doğal macunla dişlerinizi haftada 2 kere fırçalayabilirsiniz. Düzenli olarak uygulamaya devam ettiğinizde diş renginizde açılma gerçekleşecektir.

25
Dişlerinize sürün ve bekletin! Anında beyazlatıyor... - Sayfa 3

3. Alüminyum folyo yöntemi Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir yöntem daha. Alüminyum folyo ile dişlerinizin kalıbını alın öncelikle. Ardından kalıbın içine bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı, çeyrek çay kaşığı karbonat ve bir damla nane yağını karıştırın ve kalıbın içine dökün. Son olarak folyoyu dişinize yerleştirin ve bir saat kadar kalıpla bekleyin. Ardından ağzınızı çalkalayın. Alüminyum folyo yöntemini haftada bir kez yapmanız yeterli olacaktır.

35
Dişlerinize sürün ve bekletin! Anında beyazlatıyor... - Sayfa 4

4. Aktif karbon yöntemi Son yıllarda popüler olan aktif karbon, diş beyazlatma yöntemlerinden biri oldu. Haftanın bir günü aktif karbonla dişlerinizi fırçalayarak istediğiniz beyazlığa ulaşmanız mümkün.

45