Dikenli incir tezgaha indi

Dikenli incir tezgaha indi. Mersin, Adana ve Hatay bölgesinde yetişen dikenli incirler tezgahlarda 1 TL'den satışa sunuldu. Çokurova'da kendiliğinden yetişen, 'Frenk yemişi', 'Tahtalı incir', 'Kaynana dili' gibi isimlerle adlandırılan dikenli incir tezgaha indi. Dikenli incirin tanesi 1 liradan satılıyor.

Dikenli incir tezgaha indi - Sayfa 1

Taşlık arazilerde kendiliğinden yetişen dikenli incir ilaç ya da gübre kullanılmadan masrafsız ve organik olarak yetişiyor. Mersin, Adana ve Hatay yöresinde çokça bilinen dikenli incirin hasadı Temmuz sonunda başlayıp, Ağustos sonuna kadar devam ediyor.

19
Dikenli incir tezgaha indi - Sayfa 2

Buz kasaları içinde soğutulup sıcak yaz gününde müşterilerin damak tadına sunuluyor.

29
Dikenli incir tezgaha indi - Sayfa 3

Mersin'in Tarsus ilçesi Taşobası Mahallesi'nde toplanan dikenli incirler Erdemli ilçesinde organik ürünler pazarlayan bir büfe tarafından müşterilerin damak tadına sunuldu.

39
Dikenli incir tezgaha indi - Sayfa 4

Büfe sahibi Mehmet Ceyhan, "Taşobası'ndan getirdiğimiz dikenli incirleri dikenlerinden ayıkladık. Satışa hazır hale getirdik. Soğuk olarak tüketiliyor. Herkes yesin diye tanesi 1 TL, her derde deva. Günde 5 tane 10 tane tüketenler var. Sıcak yaz gününde soğuk, lezzetli, güzel bir ürün" dedi.

49