Canan Karatay'dan dikkat çeken meyve önerisi: Kurtlu elma yiyin

Dikkat çeken sağlıklı yaşam önerileriyle sık sık gündeme gelen Prof. Dr. Canan Karatay, meyve tüketimi hakkında yaptığı açıklamasında kurtlu elma yenilmesi gerektiğini söyledi.

Canan Karatay'dan dikkat çeken meyve önerisi: Kurtlu elma yiyin - Sayfa 1

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, son verdiği röportajda dikkat çeken açıklamalara imza attı. Karatay, sağlıklı bir yaşam için kurtlu elmanın kurtlardan temizlenerek yenilmesi gerektiğini söyledi.

17
Canan Karatay'dan dikkat çeken meyve önerisi: Kurtlu elma yiyin - Sayfa 2

"KURTLU ELMA YİYİN" Evde yapılmış limonlu soğuk çay içilmesi tavsiyesinde bulunan Karatay, şunları kaydetti: "Şekerli, gazlı içecekler çok tehlikeli. Hepsinin içinde maalesef bilhassa meyveli olanlarda, bromür (kimyasal bileşen) denilen bir zehir var. Bütün vücutta bu hastalıkları başlatan da bromür.

27
Canan Karatay'dan dikkat çeken meyve önerisi: Kurtlu elma yiyin - Sayfa 3

Bunun insan vücudunda yeri yok. Kavun, karpuzlar çıkmaya başladığında hastalarımın ürik asitleri yükseliyor. Bu yüzden her şeyin aşırısı zararlı olduğu gibi kavun, karpuz tüketimine de dikkat edilmelidir. Çok bilinenin aksine kırmızı et, yumurta, kuru fasulye veya protein ürik asidi yükseltmez. 'Yerseniz kurtlu elma yiyin' diyorum. Kurdu yemeden elmayı yesinler."

37
Canan Karatay'dan dikkat çeken meyve önerisi: Kurtlu elma yiyin - Sayfa 4

İmmün sistemi hastalıklarının en büyük sebebinin rafine şeker, un ve tuz olduğunu anlatan Karatay, doğal yağların hiçbir zaman hastalık yapmayacağını vurguladı.

47