Börü'nün PÖH ekibi ilk kez konuştu (Börü ne zaman başlıyor?)

Börü'nün PÖH ekibi ilk kez konuştu (Börü ne zaman başlıyor?)

Börü'nün PÖH ekibi ilk kez konuştu (Börü ne zaman başlıyor?) - Sayfa 1

'Dağ 2' filminin yazarı ve yönetmeni Alper Çağlar’ın yeni projesi Börü için geri sayım başladı. 'Yalnız kurtlarının öyküsü' sloganıyla dikkat çeken ve Türkiye’nin yakın tarihinde yaşanan gerçek olaylardan esinlenen Börü, 1’er saatlik 6 bölümden oluşacak ve büyük finalini beyazperdede yapacak. Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Ahmet Pınar, Can Nergis, Armağan Oğuz, Bedii Akın, Mesut Akusta, Murat Arkın, Ozan Ağaç, Emir Benderlioğlu ve Fırat Doğruloğlu gibi isimlerin rol aldığı polis özel harekatın öyküsü Börü 28 Şubat Çarşamba Star TV'de başlayacak.

112
Börü'nün PÖH ekibi ilk kez konuştu (Börü ne zaman başlıyor?) - Sayfa 2

"BU İŞİN BAŞROLÜ YOK" "Konsept bir iş, ilk defa böyle bir proje yapılıyor. Bu ilkin içinde, bu ekiple ve özellikle Alper'le daha önce çalıştığım için çok mutluyum. Daha önce görmediğimiz tarzda bir iş. Bu işin bir başrolü yok, ekip başrolde. İlk defa makyajsız bir işte oynuyorum, dublörüm yok her şeyi kendim yapıyorum. Asena karakteri taş gibi sert, sağlam. Asla fire vermiyor. Bir olay sonrası kabuğunu kırıp duygularını gösteriyor. Ekibe bir parça mesafeli. Asena kendi içindeki derdi yüzünden ekipten biraz uzak kalıyor. Operasyonlarda birlikteler ve birbirleri için canlarını verirler. "SAVAŞA GİRMESİNİN BİR SEBEBİ VAR" "Şu ana kadar oynadığım rollerle birebir benzemiyorum. Ama bütün karakterleri canlandırmadan önce neresinden tutarım diye bakıyorum. Sana benzeyen bir noktayı büyütüp küçültüp karaktere göre yorumluyorsun. O yüzden hiç bana benzemiyor hep bana benziyor diyebiliriz. Dağ 2'deki Ceyda rolü gazeteci ve savaşa karşıydı. Burada Asena karakterinin savaşa girmesinin bir sebebi var. Ülkesini ve sevdiklerini korumak için bir şeyler yapması gerekiyor. İki rol arasında böyle bir fark var."

212
Börü'nün PÖH ekibi ilk kez konuştu (Börü ne zaman başlıyor?) - Sayfa 3

SERKAN ÇAYOĞLU (KAYA ÜLGEN) "BAŞARILI OLURSAK 60 DAKİKALIK DİZİLERİN ÖNÜ AÇILIR" "Çok farklı bir proje. İlk duyduğumdan beri çok heyecanlıyım. 60 dakika tam ideal bence, diziler kalite açısından çok daha iyi olacak. Yapımcılarımız zaten bu konuda çok hassas. Türk televizyon tarihi açısından çok güzel bir proje olacak. Güzel bir kitle yakalar ve başarılı olursak 60 dakikalık dizilerin önü açılır. Farklı bir rolle izleyici karşısında olacağım. Bu zamana kadar romantik komedilerde oynadım. Daha aşık bir adamı oynamıştım. Bana teklif geldiğinde çok beğendim ve direkt bu işte olmak istediğimi biliyordum. Benim için sürpriz oldu, farklı bir deneyim umarım seyirci de çok beğenir."

312
Börü'nün PÖH ekibi ilk kez konuştu (Börü ne zaman başlıyor?) - Sayfa 4

AHMET PINAR (BARBAROS ÇEPNİ) "EKİBİN EĞİTMENİ VE DİZİNİN TASARIMCISIYIM" "Bir saatlik mini dizi ve altı bölüm sürecek. Çalışma süremiz uzun dolayısıyla daha kaliteli bir iş çıkartacağımıza inanıyorum. Türkiye'deki aksiyon filmlerinin ve dizilerinin sıkıntısı çalışma sürelerinin azlığı ve dizi sürelerinin uzunluğu. Bir türlü bunu aşamıyorduk aştığımız için çok heyecanlıyız. Bu avantajında kaliteye yansıyacağına inanıyoruz. Barbaros Çepni rolündeyim. Başkomiser, Polis Özel Harekat 3450 kodlu Börü tipinin üçüncü unsur lideri ve timdeki en eski üç kişiden biri. Ben aynı zamanda ekibin eğitmeni ve dizinin tasarımcısıyım. Zorlu bir eğitimden geçti arkadaşlar.

412