Bingöl'de depremin merkezi Kaynarpınar köyü havadan görüntülendi

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde meydana gelen 5.7 büyüklüğündeki depremden en fazla etkilenen köylerden Kaynarpınar`da gün ağarmasıyla yıkılıp hasar gören evler tamamen ortaya çıktı. Drone ile görüntülenen köyde 1949 yılında meydana depremde 132 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Bingöl'de depremin merkezi Kaynarpınar köyü havadan görüntülendi - Sayfa 1
110
Bingöl'de depremin merkezi Kaynarpınar köyü havadan görüntülendi - Sayfa 2

Dün, saat 17.24`te merkez üssü Bingöl`ün Karlıova ilçesi olan 5.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde en çok hasarı ise köyler gördü. Karlıova ilçesine bağlı Kaynarpınar köyündeki hasar da gün ağarınca daha net olarak görüldü. Jandarma karakolunun 2 güvelik kulesi çöken köyde, 10 ev hasar gördü. Vatandaşların dışarıda sabahladığı 1 şehit ile 2 yaralının olduğu köy drone ile havadan da görüntülendi.

210
Bingöl'de depremin merkezi Kaynarpınar köyü havadan görüntülendi - Sayfa 3

1949 yılındaki depremde 132 kişi ölmüş Dün saat 6'dan itibaren vatandaşlarla ilgilendiğini dile getiren Köy Muhtarı Özbek Abaylı, “1949 yılında burada bir deprem oldu aynı bunun gibi ama o zaman 132 kişi ölmüştü.

310
Bingöl'de depremin merkezi Kaynarpınar köyü havadan görüntülendi - Sayfa 4

Ama merkezi burasıydı. Bu deprem aynı eşit şekildeydi ama işte bizim bir avantajımız vardı konutlarımız betondan olduğu için taş duvar olan bir iki konutumuz yıkıldı. Allah'a şükür ki çok fazla can ve mal kaybımız olmadı.

410