21 Kas 2023 14:50 Son Güncelleme: 21 Kas 2023 14:54

Batman’da selzedelerin yaraları sarılıyor

Batman’da selden etkilenen vatandaşların yaraları sarılıyor. Valilik Sosyal Yardımlaşma Vakfı üzerinden sıcak yemek ve kuru gıda yardımı ulaştırılırken, selden etkilenen vatandaşlar için 34 milyon talep edildi.

Batman’da selzedelerin yaraları sarılıyor - Resim : 1

Yaşanan sel felaketin ardından kentte öncelikle yol çalışmaları başlatıldı. Batman Belediyesi ve İl Özel İdaresi, ekipleri yollardaki çamurları temizledi. Valilik Sosyal Yardımlaşma Vakfı üzerinden sıcak yemek ve kuru gıda yardımı ulaştırıldı.

16
Batman’da selzedelerin yaraları sarılıyor - Resim : 2

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, dün akşam yaptığı basın açıklamada ise selden etkilenen vatandaşlar için AFAD’dan 15 milyon, Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı’ndan ise 19 milyon lira talepte bulunduklarını açıklamıştı.

26
Batman’da selzedelerin yaraları sarılıyor - Resim : 3

Selden etkilenen 129 vatandaşın pansiyona yerleştirildiği belirten açıklamada, "Buralarda barınma hizmetini kendilerine sağlıyoruz. AFAD'a 15 milyon, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza da 19 milyon TL vatandaşlarımızın maddi yardım ihtiyaçlarını yemek, yiyecek, giyecek gibi barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere talepte bulunulmuştur. 

36
Batman’da selzedelerin yaraları sarılıyor - Resim : 4

Aile Sosyal İl Müdürlüğümüz tarafından da psikososyal hizmet destekleri verilmektedir. Aynı şekilde hem il merkezimizde hem de 5 ilçemizde var olan aşevlerimizden şu anda sıcak yemeklerimiz afetzede vatandaşlarımıza götürülmektedir. 

46