Başka yerde böylesi yok! 13 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek

Aydın Halıcılık tarafından düzenlenecek müzayedede, asırlık el dokuması halı ve kilimler yeni sahiplerini bulacak. 13 Ekim Pazar günü saat 14.00'da el dokuması halı ve kilimler müzayede yolu ile satışa sunulacak.

Başka yerde böylesi yok! 13 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek - Sayfa 1

Aydın Halıcılık tarafından düzenlenecek müzayedede, asırlık el dokuması halı ve kilimler yeni sahiplerini bulacak. 12 Ekim Cumartesi günü 10.00-18.00 saatleri arasında Otel Tunalı'da müzayede salonunda sergilenen halı ve kilimler, 13 Ekim Pazar günü saat 14.00'da müzayede yolu ile satışa sunulacak.

155
Başka yerde böylesi yok! 13 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek - Sayfa 2
Onlarca çeşit halı ve kilim 13 Ekim Pazar günü, saat 14.00’de Tunalı Otel'de gerçekleştirilecek müzayedede 200 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.


255
Başka yerde böylesi yok! 13 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek - Sayfa 3
KADİM SANATIN ÖLMEMESİ İÇİN ÇABALIYOR
Anadolu'nun kadim sanatlarından olan ve ölmeye yüz tutmuş halı dokumacılığını canlandırmak için mücadele eden Mehmet Aydın bu amaç doğrultusunda Anadolu'yu köy köy gezerek bu sanatı sürdürenlere destek oluyor. Aydın halı dokumacılığı ile geçimini sağlayan ailelerden halıları toplayıp satarak ailelere maddi destek de sağlıyor.
355
Başka yerde böylesi yok! 13 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek - Sayfa 4
MEHMET AYDIN KİMDİR?
Ankara'da 11 yaşından itibaren antika halı, halı ve kilim tamiri işi yaparak meslek hayatına atılan Aydın, ilkokuldan sonra babası tarafından meslek öğrenmesi için antika halı ve kilim tamiri yapan bir dükkana çırak olarak verildi.
455