Avustralya'da korkunç felaket! Yetkililer çağrı yaptı

AVUSTRALYA eşi benzeri görülmemiş yangınlarla baş etmeye çalışırken bugün sıcaklık 40 dereceye fırladı. Halka evleri terk edin anonsları yapılırken, bir yandan da deve itlafı devam ediyor.

Avustralya'da korkunç felaket! Yetkililer çağrı yaptı - Sayfa 1

Avustralya'da aylar önce başlayan ve tüm çabalara rağmen kontrol altına alınamayan yangınlar devam ediyor. Ülke genelinde eylül ayından bu yana kontrol altına alınamayan yangınlar nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 27'ye yükseldi. 1 milyara yakın hayvanın telef olduğu tahmin ediliyor. Yetkililer ev sahiplerine 'kaçabilen kaçsın' uyarısı yapıyor.

143
Avustralya'da korkunç felaket! Yetkililer çağrı yaptı - Sayfa 2

Eylül ayından bu yana süren yangınlarla boğuşan Avustralya kabus dolu günler yaşıyor. Bir yanda acımasızca katlettikleri develer diğer yanda sönme ihtimali zor görünen yangınlar. Buna bugün de de aşırı sıcaklar eklendi. 

243
Avustralya'da korkunç felaket! Yetkililer çağrı yaptı - Sayfa 3

Ülkede bugün sıcaklık 40 dereceyi aştı. Sıcaklıkla birlikte sert rüzgarlar esmeye başladı. Bu da yangınları daha da büyütüp geniş bölgelere yayılmasına sebep oluyor. Avustralya Başbakanı Scott Morrison bugün için "Doğu'daki eyaletler için zor bir gün olacak" dedi.

343
Avustralya'da korkunç felaket! Yetkililer çağrı yaptı - Sayfa 4

Evleri terkedin

Yetkililer Victoria eyaletinin yangınlardan etkilenen bölgelerinde yaşayanlara "evlerini terk etmeleri", aksi takdirde mahsur kalma ve hayatlarını tehlikeye atma riskini almaları uyarısını yaptı.

443