Avrupa’da Ucuz Tatil için 10 Ülke

Hemen hemen herkesin hayali mümkün olan en az bütçe ile aynı anda pek çok ülke ve şehri keşfetmektir.

Avrupa’da Ucuz Tatil için 10 Ülke - Sayfa 1

Hemen hemen herkesin hayali mümkün olan en az bütçe ile aynı anda pek çok ülke ve şehri keşfetmektir. Ama biz Türk vatandaşları için döviz kurundaki son artışlar yüzünden bu biraz zorlaştı. Her şeye rağmen Avrupa’da normal bir bütçeyle keşfedemeyeceğimiz yerler de yok değil. Bu yazımda Avrupa’da tatil için en ucuz 10 ülke listesini sizler için derledim. Keyifli okumalar!

111
Avrupa’da Ucuz Tatil için 10 Ülke - Sayfa 2

1. Karadağ Son yılların popüler tatil noktalarından biri de Karadağ. Büyüleyici güzellikteki doğa manzaraları ve eşsiz güzellikteki plajları ile Avrupa’nın tatil için en ideal ülkelerinden biri. Üstelik para birimi olarak Euro kullanmasına rağmen yine de birçok Avrupa ülkesinden çok daha ucuz. Ayrıca ülkemize de çok yakın. Yalnız elinizi çabuk tutun, çünkü çok kısa zamanda Avrupa Birliği üyesi olacağı için fiyatlar artalabilir. Budva, Kotor ve Tivat görülmesi gereken şehirleri arasında yer alıyor.

211
Avrupa’da Ucuz Tatil için 10 Ülke - Sayfa 3

2. Romanya Eşşiz mimarisi sizi kendisine hayran bırakacak ülkelerden biri de Romanya. Avrupa’nın en ucuz ülkelerinden olan Romanya, hem deniz hem de kültür turizmi için biçilmiş kaftan. Karadeniz’e kıyısı olan Köstence’de denize girebilir, başkent Bükreş’in şık mimarisini keşfedebilir ve tarihimizde Kazıklı Voyvoda olarak bildiğimiz, 3. Vlad Tepeş’in şatosunda unutamayacağınız bir gezintiye çıkabilirsiniz.

311
Avrupa’da Ucuz Tatil için 10 Ülke - Sayfa 4

3. Ukrayna Ukrayna para birimimizin değerli olduğu ender Avrupa ülkelerinden. Günümüzde 1 Türk Lirası, 4.61 Ukrayna Grivnası etmekte. Ünlü gece hayatı, sanatsal aktiviteleri, eşşiz binalar ile dolu sokakları ile keşfedilmeyi bekleyen bir hazine gibi. Avrupa’nın en ucuz turistik ülkelerinden biri olan Ukrayna’da görülmesi gereken şehirler ise başkent Kiev ve Lviv.

411