Atom bombasına direnen tek bitki! Bir yaprağı bile libidoyu artırıyor

Mabet ağacı yaprağı, Hiroşima felaketinde sağ kalan tek bitki türü olarak bilinirken ismi kadar sağlığa olan faydaları ile de dikkat çekiyor. Çoğumuzun duymadığı bir ağaç olan Ginkgo biloba adı verilen ağacın yapraklarından yapılan çayın baş ağrısı, alzheimer, astım, hemoroid gibi pek çok hastalığın tedavisine iyi geldiği söyleniyor. Ayrıca çayın, libidoyu da arttırdığı bilenen faydaları arasında.

Atom bombasına direnen tek bitki! Bir yaprağı bile libidoyu artırıyor - Sayfa 1

Ginkgo biloba; belki de çoğunuzun duymadığı bir ağaçtır. Ülkemizde "Mabet Ağacı" olarak da bilinen ginkgo biloba ağacı birçok hastalığın tedavisinde kullanılmasıyla son yıllarda büyük önem kazanmıştır.

118
Atom bombasına direnen tek bitki! Bir yaprağı bile libidoyu artırıyor - Sayfa 2

Mabet ağacı kendine has bir ağaç olup yakın türü ve benzerleri bulunmayan bir ağaç türü. Özellikle yurt dışında bu ağaç türüne olan ilgi büyük. Genellikle yaprakları kullanılır. Yapraklar ile ginkgo biloba çayı yapılıp içilebiliyor.

218
Atom bombasına direnen tek bitki! Bir yaprağı bile libidoyu artırıyor - Sayfa 3

Ana vatanı Orta ve Doğu Çin olan Mabet ağacı bin yıl kadar uzun süre yaşayabiliyor. Atom bombasına maruz kalan Hiroşima'da, sağ kalan tek bitki türü olarak bilinen Mabet ağacının faydaları da saymakla bitmiyor.

318
Atom bombasına direnen tek bitki! Bir yaprağı bile libidoyu artırıyor - Sayfa 4

Ağaç Türkiye'de birkaç ilde ar-ge çalışmaları ile yetiştirilmeye çalışıldı. Yapraklarında 40 farklı bileşen bulunduran Mabet ağacı 'Beyin ağacı' olarak da anılıyor.

418