Atıklardan üretilen sanat sergisi Emine Erdoğan'ın katılımıyla açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, ebru sanatçısı Hikmet Barutçugil'in atık malzemelerden ürettiği "Tekamül Sürdürülebilir Sanat Sergisi"nin açılışını yaptı. (Kaynak: AA)

Atıklardan üretilen sanat sergisi Emine Erdoğan'ın katılımıyla açıldı - Sayfa 1

UNESCO`nun "Yaşayan İnsan Hazinesi" unvanına sahip Barutçugil, atık pamuk, çiçek, Semerkant dut soymukları, doğal yapraklar, atık kenevir çuval ve bambu lifleri gibi doğal malzemeleri, Kağıthane Belediyesinin El Yapımı Kağıt Atölyesi`nde "sıfır atık" bilinciyle üretilen kağıtlarla buluşturarak koleksiyon hazırladı.

112
Atıklardan üretilen sanat sergisi Emine Erdoğan'ın katılımıyla açıldı - Sayfa 2

Kağıthane Belediyesi Sadabad Toplantı ve Sergi Salonu`nda sanatseverlerin ilgisine sunulan serginin açılışı, Emine Erdoğan, Barutçugil ve Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin`in katılımıyla gerçekleştirildi.

212
Atıklardan üretilen sanat sergisi Emine Erdoğan'ın katılımıyla açıldı - Sayfa 3

Ebru sanatçısı Barutçugil, kurdele kesiminde yaptığı konuşmada, atölyede üretilen kağıtların atıklardan oluşturulduğunu vurgulayarak, "Çöp olabilecek malzemelerden kağıt üretiliyor. `Biz onları bir şekilde kendi sanatımızla birleştirip bir koleksiyon oluşturabilir miyiz?` diye yola çıktık. Kağıt çok önemli. Eğer kağıt olmasaydı biz ne yapardık?" dedi.

312
Atıklardan üretilen sanat sergisi Emine Erdoğan'ın katılımıyla açıldı - Sayfa 4

Serginin açılış kurdelesi, Emine Erdoğan`ın "hayırlı olsun" temennisiyle kesildi.

412