Arap yatırımcı Sapanca ve Kartepe’ye akın etti!

Kocaeli’nin Kartepe ilçesi ve Sakarya’nın Sapanca ilçesi, son yıllarda Arapların akınına uğruyor. Arap yatırımcılar bölgede satılan ve fiyatları 200 bin ile 1 milyon dolar arasında değişen lüks havuzlu villalardan satın alıyor.

Arap yatırımcı Sapanca ve Kartepe’ye akın etti! - Sayfa 1

zmit Körfezi ile Sapanca Gölünün aynı anda görülebildiği Kartepe ile Sapanca Gölü'ne hakim orman içerisine inşa edilen havuzlu lüks villalar Arapların ilgisini çekiyor. Yatırımcılar, bu bölgelerde lüks villa ve araziler alınca her yer Arapça yazılarla dolup taştı.

118
Arap yatırımcı Sapanca ve Kartepe’ye akın etti! - Sayfa 2

Bölgede lüks villalar 200 bin ile 1 milyon dolar arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Ayrıca bölgeye tatil için gelen Arap turistler doğa ile iç içe olan konaklama alanlarında zaman geçirirken, doğal güzelliklerine hayran kaldıkları bölgede ev alma düşüncesi akıllarında oluşuyor.

218
Arap yatırımcı Sapanca ve Kartepe’ye akın etti! - Sayfa 3

Sapanca’da 10 yıldır emlakçılık yaptığını söyleyen Necdet Keskin, "Yaklaşık 7-8 yıldır Arap turistler bu bölgede yer alıyorlar. Site yapıyorlar. Sapanca ilçesinin bir tarafı göl, bir tarafı dağ. Oksijen olarak çok güzel bir bölge. Buradaki vatandaşlar 4 mevsimi çok güzel yaşayabiliyor.

318
Arap yatırımcı Sapanca ve Kartepe’ye akın etti! - Sayfa 4

İstanbul, Ankara gibi merkezi şehirlere çok yakın ve ulaşımı kolay oluşu da etkiliyor. Arap turistler burayı bu yüzden tercih ediyorlar. Yakınımızdaki Maşukiye ve Kartepe’de kayak imkanları var. Kış turizmi açısından da bu çok güzel" dedi.

418