26 °c

Akneyi yok eden inanılmaz yöntem!

Akneyi yok eden inanılmaz yöntem!

Yapılan araştırmalara göre 60 milyon insan akne sorunundan şikâyetçi. Yüz problemlerinizden kurtulmak için birçok yol denediniz ancak başarılı olmadıysanız sizin için derlediğimiz bu yararlı ipuçlarını deneyebilirsiniz.
Kırışıklıklar için muz ve bal yöntemi
Muzu bir tatlı kaşığı bal ile ezin. Buna ayrıca yoğurt ve portakal suyu da ekleyebilirsiniz. Karışımı yüzünüze uygulayın 15-20 dakika bekletin. Duruladıktan sonra nemlendirici krem uygulayın.

15
Akneyi yok eden inanılmaz yöntem!

Akne problemi
Sivilceden kurtulmak için patates suyu kullanın. Sivilcelerinize patates suyunu uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin.

Bol suyla yıkayın. Sivilcelerinizin kuruduğunu göreceksiniz.

25
Akneyi yok eden inanılmaz yöntem!

Yağlı ciltlere en doğal çözüm
Yağlı bir cildiniz varsa, bir domates, durumun iyileştirilmesine yardımcı olacaktır. Domatesi 1 çay kaşığı şekerle karıştırın yaklaşık 5 dakika bekletin ve sonra yıkayın.

Cildinizin daha az yağlı olduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda domatesi yarıya keserek üzerine bir miktar şeker koyup cilt üzerinde gezdirebilirsiniz.

35
Akneyi yok eden inanılmaz yöntem!

Ciltte meydana gelen tahrişler
Dişleri temizlemenin yanı sıra diş macununu tahriş olmuş bölgelere uygulamak iyi sonuç almanızı sağlayabilir. Ancak kullanmadan önce reaksiyonunuzu kontrol etmeniz gerekir.

Bunun için yüzünüzün sağlıklı olan yerine biraz diş macunu sürün ve biraz bekleyin. Negatif reaksiyon yoksa bu yöntemi kullanabilirsiniz.

45

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.