Acun Ilıcalı Canlı yayında Tv8'i satıp satmayacağını açıkladı

TV 100'de Cengiz Semercioğlu'nun programına katılan Acun Ilıcalı Tv8'den bu yıl para kazanmadığını belirterek, Gökhan Özoğuz, Nusret ve Adriana Lima hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Acun Ilıcalı Canlı yayında Tv8'i satıp satmayacağını açıkladı - Sayfa 1

Medya patronu Acun Ilıcalı, yıllar önce programlarını yayınladığı Show TV'den nasıl Tv8'e geçtiğini ve kanal alacak parayı nereden bulduğunu ilk kez açıkladı. Ayrıca sektörün küçüldüğünü belirterek kanalından bu yıl para kazanmadıklarını belirten Ilıcalı, yurtdışına ihraç ettikleri programlardan daha fazla para kazandıklarını söyledi.

117
Acun Ilıcalı Canlı yayında Tv8'i satıp satmayacağını açıkladı - Sayfa 2

Programda Tv8'i satmayı düşünmediğinin altını çizen Ilıcalı, bugüne kadar 2’si yurtdışından, biri de yurtiçinden olmak üzere 3 tane ortaklık teklifi aldıklarını, ancak bu teklifleri reddettiğini anlattı. Ilıcalı, açıklamalarına şu şekilde devam etti;

217
Acun Ilıcalı Canlı yayında Tv8'i satıp satmayacağını açıkladı - Sayfa 3

Tv8'i nasıl satın aldı?: Ben TV8'i zamanında 70 milyon dolara aldım. Önemli bir yatırımdı. Kanalı aldığımda ortalaması 1 share'di. 70 milyon doları nasıl kazandığımı merak ediyorsan, 10 yıl birinci oldum. Bırakın da o kadar birikimim olsun. 70 milyon doların bir kısmını kredi, bir kısmını nakit verdim.

317
Acun Ilıcalı Canlı yayında Tv8'i satıp satmayacağını açıkladı - Sayfa 4

Zerre gerilim yaşadıysam Acun değilim: "Show TV'den 100 milyon alacağım vardı. 4 sene bana paraya ödeyemediler. Benim bankalara 50 milyon borcum vardı. Show Tv'den 100 milyon alacağım vardı. Show Tv batsaydı, 7 senede 700 kere birinci olup, -50 milyonla ortada kalacaktım. Sonra TMSF el koydu. Zerre gerilim yaşadıysam Acun değilim."

417