ABD'nin doğusunda kar fırtınası etkisini sürdürüyor

ABD'nin orta batısında başlayan ve dün geceden itibaren ülkenin doğu kesimini etkisi altına alan yılın ilk kar fırtınası, hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

ABD'nin doğusunda kar fırtınası etkisini sürdürüyor - Sayfa 1

Ulusal Meteoroloji Servisi, kar fırtınasının New York ve New Jersey eyaletlerinde salı gününe kadar, Maine ve Vermont gibi kuzey doğu eyaletlerinde ise çarşamba gününe kadar etkili olacağı uyarısında bulundu.

112
ABD'nin doğusunda kar fırtınası etkisini sürdürüyor - Sayfa 2

New York ve New Jersey eyaletleri, "acil durum" ilan ederken, kar yağışının birçok bölgede 60 santimetre kalınlığı bulabileceği kaydedildi.

212
ABD'nin doğusunda kar fırtınası etkisini sürdürüyor - Sayfa 3

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, kar fırtınası devam ederken zorunlu olmayan şehir içi trafiğine yasak getirildiğini belirterek, şehirdeki metronun yer üstü hatları dahil toplu taşıma araçlarının da yerel saatle 14.00’den itibaren sınırlandırılacağını açıkladı.

312
ABD'nin doğusunda kar fırtınası etkisini sürdürüyor - Sayfa 4

New Jersey Valisi Phil Murphy ise pazartesi sabahı itibarıyla yaklaşık 1500 evin elektriksiz kaldığını belirterek, devam eden şiddetli kar fırtınasının daha fazla alanda elektrik kesintilerine neden olmasını beklediklerini kaydetti.

412