ABD'de açıklandı: O hastalığa çare oluyor!

Cevizin yeni bir faydası ortaya çıktı!

ABD'de açıklandı: O hastalığa çare oluyor! - Sayfa 1

ABD'de yapılan bir araştırmaya göre; ceviz tüketiminin depresyon üzerine etkileri araştırıldı. Araştırma sonuçları ise bir hayli şaşırtıcı. İşte ceviz tüketiminin sağlığımıza olan etkileri…

110
ABD'de açıklandı: O hastalığa çare oluyor! - Sayfa 2

Kabuklu kuruyemiş tüketimi ile depresyon skorları arasındaki ilişki erkek ve kadınlar için uyumlu çıkmasına rağmen, en güçlü etki erkeklere kıyasla daha fazla depresyon belirtisi yaşadığını ve antidepresan kullandığını bildiren kadınlarda görüldü. Yeni yapılan bir epidemiyoloji çalışmasına göre, ceviz tüketimi sayesinde depresyon belirtileri daha az ve daha düşük sıklıkta görüldü.

210
ABD'de açıklandı: O hastalığa çare oluyor! - Sayfa 3

ABD'de yapılan bir araştırmaya göre; ceviz tüketiminin depresyon üzerine etkileri araştırıldı. Araştırma sonucuna göre; ceviz tüketimi sayesinde Amerikalı yetişkinler arasında depresyon belirtileri daha az ve daha düşük sıklıkta görülüyor. İHA'nın haberine göre; çalışmaya katılanların depresyon durumlarını değerlendiren araştırmacılar, hiçbir kabuklu kuruyemiş tüketmeyenlere kıyasla ceviz tüketenlerin depresyon skorlarının yüzde 26, diğer kabuklu kuruyemişleri tüketenlerin skorlarının ise yüzde 8 daha düşük çıktığını tespit etti.

310
ABD'de açıklandı: O hastalığa çare oluyor! - Sayfa 4

İncelenen verilere göre 26 binden fazla Amerikalı yetişkine, bir ile iki günlük süre içerisinde tükettikleri besinler ile birlikte son iki haftada yaşadıkları depresyon belirtileri soruldu. Geniş kabul gören bir anket formunun kullanıldığı bu araştırmada, katılımcılar bir şeyleri yapmaya daha az istekli olma, uyumada güçlük veya çok fazla uyuma, yorgun hissetme veya enerjinin düşük olması ve bir şeyler yaparken konsantrasyon güçlüğü çekme gibi faktörleri ne kadar sıklıkla yaşadıklarını sıraya koydular.

410