ABD hastanelerin bahçelerine çadırlar kuruyor

ABD'de yeni tip corona virüse (Covid-19) karşı büyük bir mücadele verilmesine rağmen, vaka ve ölü sayısı hızla yükseliyor. ABD'de corona virüs bağlantılı vaka sayısı 70 bine ulaşırken, ölü sayısı 1054'e yükseldi. Corona virüsün en fazla vurduğu New York kentinde hastanelerin bahçelerine çadırlar kuruluyor. Çadırların morg olarak kullanılacağı iddia ediliyor.

ABD hastanelerin bahçelerine çadırlar kuruyor - Sayfa 1

ABD'nin New York eyaletinde yeni tip corona virüs (Covid-19) bağlantılı 30 bin vaka bulunuyor. Özellikle New York kent merkezinde tıbbi cihaz sıkıntısı başta olmak üzere hastaneler birçok sorunla baş etmeye çalışıyor.

126
ABD hastanelerin bahçelerine çadırlar kuruyor - Sayfa 2

New York'un doğusundaki Manhattan'da Bellevue Hastanesi'nin bahçesine çadırlar kurulmaya başlandı. Askeri elbiseler içerisinde geniş güvenlik önlemleri alınarak kurulan çadırların, hastanenin morgu olarak kurulabileceği ifade ediliyor.

226
ABD hastanelerin bahçelerine çadırlar kuruyor - Sayfa 3

New York'ta morg sıkıntısı çekildiği ve kurulacak çadırlarla 900 civarında olan kapasitenin 3500'e çıkarılacağı belirtiliyor. New York Belediye Başkanı Bill de Blasio kısa süre önce kent için olağanüstü hal ilan etmişti. Sadece New York kentinde 18 bin corona virüs vakası bulunuyor, bunların 192'i ölümle sonuçlandı.

326
ABD hastanelerin bahçelerine çadırlar kuruyor - Sayfa 4

TRUMP: NEW YORK'U ZORLU HAFTALAR BEKLİYOR

ABD Başkanı Donald Trump, ülkedeki yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınının merkez üssü olan New York'un, virüs ile mücadelede ciddi bir "sorun" olduğunu belirterek, "New York'u zorlu haftalar bekliyor" dedi

426