23 Nisan Bayramı ile gururlanıp kendileri için düzenlenen festivallerde eğleniyorlar!

Her yıl rengarenk görüntülere sahne olan 23 Nisan etkinlikleri, bu yıl koronavirüs salgını engeline takıldı. Ancak geleceğimizin mimarları sosyal medya hesaplarından kendilerine hediye edilmiş bayramı evlerinden yayınladıkları mesajlarla kutlamaya hazırlar. Bunun dışında ise internette yayınlanacak birçok etkinlik hazırlandı. Peki diğer ülke çocukları için neler yapılıyor. İşte dünyanın farklı yerlerinden ilginç çocuk gelenekleri.

23 Nisan Bayramı ile gururlanıp kendileri için düzenlenen festivallerde eğleniyorlar! - Sayfa 1

Her yıl tüm Türkiye'nin coşkuyla kutladığı ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara hediye ettiği 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı heyecanı geldi çattı.

115
23 Nisan Bayramı ile gururlanıp kendileri için düzenlenen festivallerde eğleniyorlar! - Sayfa 2

TBMM'nin açılışının 100'üncü yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yıl corona virüsü salgını nedeniyle sokaklarda, caddelerde değil evlerde kutlanacak. Saat 21.00'de herkes balkonlarda İstiklal Marşı söyleyerek, coşkuya dahil olacak. 23 Nisan Çocuk Bayramı ile dünyada tek olduğumuzun altını çizip sizlerle dünyadaki ilginç çocuk geleneklerini paylaşacağız. İşte dünyanın farklı ülkelerinden ilginç çocuk gelenekleri.

215
23 Nisan Bayramı ile gururlanıp kendileri için düzenlenen festivallerde eğleniyorlar! - Sayfa 3

Brezilya'da doğum günlerinde çocukların üzerine un atılır

Brezilya ve Jamaika'da çocukların doğum gününü kutlamak için ilginç bir gelenek var. Doğum günü olan çocuğun üzerine yumurta ve un atılarak yeni yaşı kutlanıyor.

315
23 Nisan Bayramı ile gururlanıp kendileri için düzenlenen festivallerde eğleniyorlar! - Sayfa 4

Almanya ve Avustralya'da okula başlayan çocuklara "külah" verilir

Almanya ve Avustralya'da okula yeni başlayan çocuklara içi okul gereçleri ve şekerlerle dolu olan "schultüte" yani okul çantası anlamına gelen kocaman bir külah veriliyor.

415