2022 model Subaru WRX tanıtıldı!

2022 model Subaru WRX resmi olarak tanıtıldı. Bir ralli ikonu olan Impreza WRX STI’ın beşinci nesil devamı olan 2022 model Subaru WRX, iç ve dış tasarım olarak yenilendi. Buna ek olarak araç yeni bir platform ve motorla karşımıza çıkıyor

2022 model Subaru WRX tanıtıldı! - Sayfa 1

Subaru’nun WRX modellerinden alışık olduğumuz 2,4 litre Boxer motor yine araçta yerini aldı. Bu yılki modelde 271 beygir ve 249 Nm tork üreten bir motor kullanılmış. Bu da çok az da olsa (3 beygir) gücün artırıldığı anlamına geliyor. 6 ileri manuel ya da Subaru Performance Transmission adı verilen otomatik şansıman seçenekleri mevcut. Otomatik şanzıman, 8 ileri manuel modda, vites kulakçıkları sayesinde kullanılabiliyor.

124
2022 model Subaru WRX tanıtıldı! - Sayfa 2

Yeni 2022 model WRX’te şanzıman performansının geliştirildiği özellikle dikkat çekilen noktalardan. 2022 Subaru WRX, Subaru Global Platformu üzerine inşa edildi. Torsiyonal sertlikteki yüzde 28’lik artış ve daha sağlam süspansiyon sistemi gibi güncellemeler, şasinin sertliğini artırıp ağırlık merkezini düşürerek otomobilin sürüş ve yol tutuş performansını bir üst noktaya taşımış. Subaru ayrıca arka viraj denge çubuğunu gövdeye monte etmiş.

224
2022 model Subaru WRX tanıtıldı! - Sayfa 3

Tasarım anlamında baktığımızda ise ön farlar önceki nesle kıyasla daha büyük. Ön kaputtaki klasikleşen geniş hava girişi yine yerini almış. Alüminyum ön çamurluklar ve arkada yeni tasarlanmış stop lambaları da dikkat çekiyor.

WRX GT versiyonu (Görsellerde beyaz olarak gözüken) sadece otomatik şanzıman ile satışa çıkacak. GT versiyonunda Konfor, Normal ve Spor sürüş modlarının yanı sıra elektronik kontrollü süspansiyon sistemi de mevcut. Kırmızı dikişli Recaro koltuklar, 8 yönlü elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu ve 18 inç mat gri jantlar da GT versiyonunda özel olarak kullanılacak detaylar.

324
2022 model Subaru WRX tanıtıldı! - Sayfa 4

2022 Subaru WRX’in ön konsolunda dev 11,6 inç ekran karşımıza çıkıyor. Android Auto ve Apple CarPlay desteğine sahip olan multimedya ekranının yanı sıra, 11 hoparlörlü Harman Kardon ses sistemi de opsiyonlar arasında. Subaru’nun EyeSight sürücü asistan teknolojisi de araçta kullanılıyor.

424