2019'un en yüksek maaşlı 10 mesleği

İş alanlarındaki kazanç miktarları hemen her yıl değişiyor. Peki bu sene en çok kazancı elde edenler hangi meslek dalındaydı? Glassdoor'un yaptığı araştırmaya göre listenin ilk 10 sırası şöyle:

2019'un en yüksek maaşlı 10 mesleği - Sayfa 1

10- Yazılım geliştirme yöneticisi

Yazılım alanında çalışan kişiler genellikle belirli bir meziyete sahip olmak zorunda. Yazılım ekibinin yöneticileri ise hem yazılım hem de yöneticilik vasfına sahip olmakla yükümlü.

110
2019'un en yüksek maaşlı 10 mesleği - Sayfa 2

9- Şirket denetleyicileri

Özellikle büyük şirketlerin birçok gelir-gider kalemi, yüksek önem seviyesine sahip idari işleri oluyor. Bu işleri denetleyen kurum ve kişiler ise genellikle şirketlerin kanunlara ve kurallara uyup uymadığını kontrol ediyor. Bu nedenle şirketler için işinin ehli bir denetleyiciye büyük para vermek, kurala uymayıp devletten daha büyük ceza almaktan daha makul.

210
2019'un en yüksek maaşlı 10 mesleği - Sayfa 3

8- Uygulama geliştirme yöneticisi

Mobil ve masaüstü uygulamalar artık hayatın her anında aktif olarak kullanılıyor. Birçok alanda çeşitli uygulamalar, insanların hayatını kolaylaştırıyor. Masaüstü ve mobil uygulamaları üreten ekiplerin yöneticileri de bu yıl en çok kazananlar arasındaydı.

310
2019'un en yüksek maaşlı 10 mesleği - Sayfa 4

7- Yazılım mühendisi yöneticisi

Bilgisayar ve teknoloji çağının kilit noktası yazılım. Yazılım alanında iyi olan bir çalışanın geliri de dolgun oluyor. Yazılım mühendisi ekibinde yönetici pozisyonunda bulunanlar 2019 yılında çok kazananlardan oldu.

410